Blog > Komentarze do wpisu
Noce z książkami, książki o nocy...

Wyzwanie czytelnicze "Od zmierzchu do świtu" według planu trwać miało od 22 grudnia 2010 do nocy 21/22 czerwca 2012. Zadaniem uczestników było przeczytanie w tym czasie książek 'nocnych', niekoniecznie z nocą w tytule.
Co udało mi się w tym czasie przeczytać?
Noc (Elie Wiesel) to książka, której prawie nie pamiętam. Owszem, lubię czytać książki skupione w pobliżu wojny czy problemu holocaustu, jedynym minusem jest to, że gdy czytam kilka książek o tej tematyce, jedna za drugą, zaczynają mi się zlewać w jedno. O Nocy mogę napisać jedynie, że miałam wyższe co do niej oczekiwania.
Cykl Strażnicy Nocy (Rachel Hawthorne) to seria młodzieżowa o zmiennokształtnych młodych ludziach. Akcja często dzieje się w nocy, dlatego pozwalam sobie podpiąc serię pod to wyzwanie. Mówiąc prawdę tomy 2-4 nie różnią się bardzo od tomu pierwszego - książki 'cieszą się' szybką i przewidywalną akcją, prostym językiem i przystępnym stylem oraz brakiem wampirów (to ostatnie to zdecydowanie na plus).
Oczywiście, po drodze zbłądziłam z Drugim życiem Bree Tanner (Stephenie Meyer), o którym pisałam tutaj już nie raz, więc nie będę się powtarzać.
Wyzwanie, w sumie to mój w nim udział, oceniam pozytywnie, zdecydowanie zakończone sukcesem. (Przeczytałam 5 około nocnych książek, niekoniecznie pokrywających się z planami ;) ).

najt

wtorek, 27 grudnia 2011, boopoland

Polecane wpisyPopieram Internet Bez Chamstwa Lubię czytać